Opis 1. i 2. razreda

UNS N06625 ploča razreda 1 (također poznata kao legura 625)je superlegura niobijem-ojačana nikla-hroma-molibdena koja se isporučuje u žarenom stanju (Grade 1) u skladu saStandardi ASTM B443, ASME SB443 i AMS 5599.Dizajniran je da pruži odličnu otpornost na koroziju, visoku strukturnu čvrstoću i dobru formabilnost na radnim temperaturama do593 stepena (1100 stepeni F).
Njegovi zahtjevi za mehaničkim svojstvima pri sobnoj temperaturi su vlačna čvrstoća veća ili jednaka 827 MPa (120.000 psi) i granica tečenja veća ili jednaka 414 MPa (60.000 psi). U poređenju sa visoko{8}temperaturom Grade 2, Grade 1-koristeći čvrsto-ojačanje i meko{13}}žareno stanje- nudi superiornu sposobnost oblikovanja, obradivosti i zavarljivost, dok je praktički imun na koroziju izazvanu hloridnim jonima.
Uobičajene primjene uključuju okolinu u moru i morskoj vodi (pomorski cjevovodi, izmjenjivači topline morske vode, omotač kabela), kemijsku obradu (oprema izložena jako oksidirajućim i redukcijskim kiselinama, kao što je fosforna kiselina), industriju nafte i plina (rukovanje kiselim plinom, morske strukturne platforme, proizvodne uspone) i zaštitu okoliša (komponente za preradu otpada, radioaktivne tvari).
Kliknite da zatražite trenutnu ponudu za dionice Inconel 625 Grade 1

Inconel 625 Grade 2 (Br. materijala. 2.4856 / UNS N06625 / EN NiCr22Mo9Nb)je legura nikla-hroma-molibdena koja se isporučuje u otopini-žarenom stanju. Posebno je dizajniran za ekstremno visoke temperature-gore593 stepena, nudi odličnu otpornost na puzanje, čvrstoću na lomljenje i otpornost na međugranularnu koroziju.
Ključna razlika od stepena 1 leži u režimu termičke obrade: stepen 1 žari se na minimalno871 stepen (1600 stepeni F)i pogodan je za standardne radne temperature do593 stepena (1100 stepeni F), dokRazred 2podvrgava se žarenju otopinom na višoj minimalnoj temperaturi od1093 stepena (2000 stepeni F)za optimizaciju-puzanja i otpornosti na oksidaciju pri visokim temperaturama.
Što se tiče specifikacija proizvoda, debljina ploče se obično definira kao veća ili jednaka 4,8 mm (0,188 inča), s primjenjivim standardima uključujućiASTM B443iAMS 5599. Tipične primjene uključuju sisteme baklji za rafinerije i platforme na moru, izmjenjivače topline i dilatacione spojeve vrućih izduvnih plinova, jedinice za spaljivanje otpada i opremu za hemijsku obradu koja radi u visoko korozivnim sredinama.
Kliknite da dobijete trenutnu ponudu za zalihe Inconel 625 Grade 2
Gnee Alloy Inconel 625 Proces proizvodnje ploča 1. i 2. razreda
Inconel 625 Plate Grade 1 - Potpuno rješenje-Užareno stanje
Proizvodni proces:Vruće valjanje → žarenje punim rastvorom na 1093–1204 stepeni → Brzo hlađenje
Mikrostruktura:Gruba zrna; potpuno rekristalizovana austenitna struktura; bez zaostalih naprezanja obrade
Ključne karakteristike:Optimalna duktilnost i otpornost na koroziju; niža čvrstoća baze
Inconel 625 Plate Grade 2 - Hladno-Obrađeno i žareno stanje
Proizvodni proces:Vruće valjanje → Kontrolirana hladna-redukcija rada → Nisko-završno žarenje na niskoj temperaturi
Mikrostruktura:Finija zrna; naprezanje{0}}pojačano; zadržava efekte radnog kaljenja
Ključne karakteristike:Značajno veća vlačna i čvrstoća tečenja; dobra formabilnost, iako nešto niža od stepena 1
Pregled izbora materijala za ploče od Inconel 625 Grade 1 i Grade 2
| Parametar | Inconel 625 Grade 1 (žareni) | Inconel 625 Grade 2 (Solution Annealed) |
|---|---|---|
| Primjenjivi standard | ASTM B443 / ASME SB-443 | ASTM B443 / ASME SB-443 |
| UNS broj | N06625 | N06625 |
| Toplinska obrada | Žareno na temperaturi većoj ili jednakoj 871 stepen (1600 stepeni F), brzo hlađenje | Otopina žarena na većoj ili jednakoj 1093 stepena (2000 stepeni F), brzo gašenje |
| Obrasci proizvoda | Plate (>4,76 mm), list (manji ili jednak 4,76 mm), traka | Plate (>4,76 mm), list (manji ili jednak 4,76 mm), traka |
| Raspon servisnih temperatura | Obično se koristi do 593 stepena (1100 stepeni F) | Obično se koristi iznad 593 stepena (1100 stepeni F) kada je potrebna otpornost na puzanje/lom |
| Ključni mehanizam za jačanje | Jačanje čvrstog{0}}rješenja (Mo+Nb) | Jačanje čvrstog{0}}rješenja (Mo+Nb) |
| Primarna aplikacija | Opći servis korozije, hemijski reaktori, brodska oprema, manje ili jednako 593 stepena | High-temperature service, creep-sensitive applications, >593 stepena |
| ASME Odjeljak VIII Maksimalna temp | 1200 stepeni F (649 stepeni) | 1600 stepeni F (871 stepen) |
| Relativni trošak | Osnovna linija | Viša (dodatna termička obrada) |
Hemijski sastav ploča UNS N06625 stepena 1 i 2
| Element | UNS N06625 Standardni raspon (tež.%) | Stepen 1 Tipičan | Stepen 2 Tipičan | |
|---|---|---|---|---|
|
|
nikl (Ni) | Veće ili jednako 58,0 (stanje) | 58.0 – 61.0% | 58.0 – 61.0% |
| hrom (Cr) | 20.0 – 23.0 | 21.0 – 22.0% | 21.0 – 22.0% | |
| molibden (Mo) | 8.0 – 10.0 | 8.5 – 9.5% | 8.5 – 9.5% | |
| Niobij + tantal | 3.15 – 4.15 | 3.5 – 3.9% | 3.5 – 3.9% | |
| željezo (Fe) | Manje ili jednako 5,0 | Manje ili jednako 4,0% | Manje ili jednako 4,0% | |
| ugljik (C) | Manje ili jednako 0,10 | Manje ili jednako 0,05% | Manje ili jednako 0,05% | |
| Sumpor / Fosfor | Manje ili jednako 0,015 svaki | Manje ili jednako 0,015 svaki | Manje ili jednako 0,010 svaki (premium razred) |

Gnee Alloy Nickel{0}}PMI testiranje legure na bazi legure Gnee
inconel 625 Grade 1 i Grade 2 Mehanička svojstva ploča
Ocjena 1: žareno stanje (veće ili jednako 871 stepen)
| Obrazac proizvoda | Debljina | UTS (MPa) | YS 0,2% (MPa) | Izduženje (%) |
|---|---|---|---|---|
| Hladno{0}}valjani lim i traka | Sve debljine | Veće ili jednako 827 | Veće ili jednako 414 | Veće ili jednako 30 |
| Vruće{0}}valjani lim | Sve debljine | Veće ili jednako 758 | Veće ili jednako 379 | Veće ili jednako 30 |
| Vruće{0}}valjani tanjir | Do 70 mm (2,75") | Veće ili jednako 758 | Veće ili jednako 379 | Veće ili jednako 30 |
| Hladno{0}}valjani tanjir | Do 9,5 mm (0,375") | Veće ili jednako 758 | Veće ili jednako 379 | Veće ili jednako 30 |
Stepen 2: Stanje žarenog rastvora (veće ili jednako 1093 stepena)
| Obrazac proizvoda | Debljina | UTS (MPa) | YS 0,2% (MPa) | Izduženje (%) |
|---|---|---|---|---|
| Svi proizvodi | Sve debljine | Veće ili jednako 690 | Veće ili jednako 276 | Veće ili jednako 30 |
Kliknite za preuzimanje PDF lista sa podacima o leguri Inconel 625
Ključne razlike u performansama između ploča Inconel 625 Grade 1 i Grade 2
Poređenje otpornosti na koroziju
| Vrsta korozije | 1. stupanj (žareni) | Ocjena 2 (otopljeno žareno) | Objašnjenje razlike |
|---|---|---|---|
| Opća korozija(Oksidirajuće/reducirajuće sredine) | Tipična ujednačena brzina korozije manja ili jednaka 0,10 mm/godišnje (ASTM G31, sobna temperatura, uranjanje 10% H₂SO₄) | Tipična ujednačena brzina korozije manja ili jednaka 0,10 mm/godišnje (ASTM G31, sobna temperatura, uranjanje 10% H₂SO₄) | Identično. Ista hemija osnovne legure pruža ekvivalentnu opštu otpornost na koroziju u blagim do umerenim oksidacionim/redukcionim medijima. |
| Korozija udubljenja/pukotina | PREN Veća ili jednaka 45; kritična temperatura udubljenja (CPT) Veća ili jednaka 85 stepeni (ASTM G48 metoda A, test željeznog klorida) | PREN Veća ili jednaka 45; kritična temperatura udubljenja (CPT) Veća ili jednaka 85 stepeni (ASTM G48 metoda A, test željeznog klorida) | Identično. Performanse udubljenja i pukotina određuju se glomaznim legirajućim elementima (Cr, Mo), koji ostaju konzistentni između oba razreda. |
| Kloridna naponska korozija (SCC) | Nema pucanja nakon 1000 h izlaganja u ključaloj 42% rastvoru MgCl₂ (ASTM G36); inherentno imuni na hlorid SCC u konvencionalnim uslovima rada | Nema pucanja nakon 1000 h izlaganja u ključaloj 42% rastvoru MgCl₂ (ASTM G36); inherentno imuni na hlorid SCC u konvencionalnim uslovima rada | Identično. Visok sadržaj baze nikla je ključni faktor za otpornost na hlorid SCC i na njega ne utiču razlike u procesu žarenja. |
| Intergranularna korozija(Okruženje visoke-sumporne temperature) | Brzina korozije: 0,15 – 0,25 mm/godišnje (ASTM G28 metoda A, testirano nakon standardne termičke obrade senzibilizacije) | Brzina korozije: manja ili jednaka 0,08 mm/godišnje (ASTM G28 metoda A, testirana nakon standardne termičke obrade osjetljivosti) | Stupanj 2 obavlja bolju - strožu kontrolu C, S i elemenata u tragovima, uparen sa višom temperaturom tretmana rastvora, potiskuje taloženje hrom karbida na granicama zrna i značajno poboljšava otpornost na senzibilizaciju u okruženjima sa visokim-temperaturom sumpora-. |
| High-Temperature Oxidation (>600 stepeni) | Dobitak mase oksidacije: ≈ 0,08 mg/cm²·h (900 stepeni, 1000 h ciklički test oksidacije na vazduhu) | Dobitak mase oksidacije: Manje ili jednako 0,05 mg/cm²·h (900 stepeni, 1000 h ciklički test oksidacije na vazduhu) | Stupanj 2 ima bolje rezultate - viša temperatura žarenja otopine postiže potpunije otapanje karbida i taloga na granici zrna, omogućavajući formiranje gušćeg, uniformnijeg zaštitnog Cr₂O₃ oksidnog sloja na povišenim temperaturama. |
Visoko{0}}Poređenje čvrstoće i otpornosti na oksidaciju
| Nekretnina | 1. stupanj (žareni) | Ocjena 2 (otopljeno žareno) | Objašnjenje razlike |
|---|---|---|---|
| Vlačna čvrstoća, UTS (RT) | Veća ili jednaka 827 MPa | Veća ili jednaka 690 MPa | Razred 1 viši(~20% više) |
| Jačina tečenja, YS 0,2% (RT) | Veća ili jednaka 414 MPa | Veći ili jednak 276 MPa | Razred 1 viši(~50% više) |
| Izduženje (RT) | Veće ili jednako 30% | Veće ili jednako 30% | Identično |
| tvrdoća (HRB) | 90–95 | 95–100 | Ocjena 2 nešto viša |
| Creep / Rupture Strength (>593 stepena) | Umjereno | Superior | Ocjena 2 znatno bolje- viša temperatura otopine je posebno dizajnirana za poboljšanje puzanja i otpornosti na lomljenje visoke- |
| Dugoročna -mikrostrukturna stabilnost | Moderate - δ phase (Ni₃Nb) precipitation may occur during prolonged >Servis od 650 stepeni, što dovodi do krhkosti | Superior- pogodnije za dugotrajnu-uslugu na 650–980 stepeni | Ocena 2 bolje |
| Maksimalna radna temperatura | ~ 980 stepeni (kratkoročno) | ~ 980 stepeni (kratkoročno) | Same upper limit; Grade 2 retains properties better during prolonged >Usluga od 593 stepena |
1. razred:Pokazuje superiornu dugotrajnu{0}}otpornost na puzanje na temperaturama iznad 550 stepeni. Njegova grublja zrnasta struktura efikasnije se odupire deformaciji puzanja tokom dužeg izlaganja visokim{3}}temperaturama. Ovo je standardna klasa specificirana za obloge reaktora i komponente peći.
2. razred:Posjeduje veću čvrstoću na sobnoj{0}temperaturi, ali doživljava brži pad u performansama puzanja pod stalnim visokim temperaturama. Najprikladniji je za primjene u rasponu od ambijentalnih do umjerenih temperatura (< 500°C) where high static strength is the priority.
Zavarljivost
| Nekretnina | 1. stupanj (žareni) | Ocjena 2 (otopljeno žareno) | Objašnjenje razlike |
|---|---|---|---|
| Potrebno je prethodno zagrevanje | Nije potrebno | Nije potrebno | Identično |
| Termička obrada nakon{0} zavarivanja (PWHT) | Nije potrebno | Nije potrebno | Identični - Inconel 625 Nb-stabilizirani karbidi sprječavaju intergranularnu osjetljivost na koroziju, eliminišući potrebu za PWHT |
| Odgovarajući metal za punjenje | ERNiCrMo-3 | ERNiCrMo-3 | Identično |
| HAZ Otpornost na koroziju | Odlično | Superior | Krupnija zrna razreda 2 i potpunije otapanje karbida rezultiraju nižom tendencijom senzibilizacije HAZ-a |
| HAZ rast zrna (nakon-zavarivanja) | Umjerena (na koju utiče finija originalna veličina zrna) | Niže | Krupnija originalna zrna stepena 2 ograničavaju dodatni rast zrna tokom termičkog ciklusa zavarivanja |
Oba tipa se mogu lako zavariti korištenjem odgovarajućih materijala za punjenje Grade 625 bez potrebe za predgrijavanjem.
Materijal za 1. razredpokazuje stabilniju otpornost na koroziju u zoni -zahvaćenoj toplinom (HAZ) i nema štetne interakcije između zaostalih hladnih-napona i termičkih efekata zavarivanja.
Materijal 2. razredadoživljava određeni gubitak hladno-obrađene čvrstoće u zoni zahvaćenom toplinom{1}}; ovaj faktor se mora uzeti u obzir prilikom projektovanja konstrukcije.
Otpornost na umor
| Nekretnina | 1. stupanj (žareni) | Ocjena 2 (otopljeno žareno) | Objašnjenje razlike |
|---|---|---|---|
| Snaga na umor (RT) | Veća ili jednaka 310 MPa | Veća ili jednaka 310 MPa | Identično(bazna hemija i efekat jačanja čvrstog- rastvora Nb su isti) |
| Nizak-Umor ciklusa (LCF) RT | Odlično | Superior | Krupnija zrna razreda 2 rezultiraju nižim stopama rasta pukotina od zamora |
| Visoki{0}}umor u ciklusu (HCF) RT | Odlično | Odlično | Uporedivo |
| High-Temperature Fatigue (>593 stepena) | Umjereno (interakcija puzajućeg-zamora) | Superior | Vrhunska otpornost na puzanje stepena 2 znači znatno duži vijek trajanja zamora pri visokim-temperaturama |
| Vjerojatnost kvara (visoka temperatura ciklično opterećenje + hloridno okruženje) | Osnovna linija | 10–15% niže | Dugoročni{0}}industrijski podaci pokazuju da stepen 2 ima manju vjerovatnoću kvara u teškim uslovima rada |
2. razred:Nudi superiorne performanse zamora pri cikličkom opterećenju, zahvaljujući svojoj finijoj strukturi zrna i većoj čvrstoći baze. Ova klasa je prikladnija za posude pod pritiskom koje su podvrgnute čestim termičkim i tlačnim ciklusima.
1. razred:Pokazuje dobru otpornost na zamor, iako je neznatno inferioran u odnosu na Grade 2 u primjenama sa visokim-ciklusnim zamorom.
Preuzmite tehničku bijelu knjigu Inconel 625: ocjena 1 naspram ocjena 2
Poređenje termičke obrade za ploče Inconel 625 Grade 1 i Grade 2
| Parametar | Ocjena 1 | Razred 2 | |
|---|---|---|---|
|
|
Temperatura žarenja | Veći ili jednak 871 stepen (1600 stepeni F) | Veći ili jednak 1093 stepena (2000 stepeni F) |
| Metoda hlađenja | Brzo hlađenje (vazduh ili voda) | Brzo gašenje (voda) | |
| Veličina zrna | finije (tipično) | Grublje (zbog više temperature) | |
| Precipitate Condition | Ostalo je nešto karbida | Kompletnije rješenje karbida | |
| Preostali stres | donji (žareni) | Donji (otopina žarena) | |
| Rizik od preosjetljivosti (zavarivanje) | Nizak - Nb stabilizira ugljenik | Vrlo nizak - Nb stabilizira ugljik |
Kontaktirajte nas kako biste saznali više o našem proizvodnom procesu Inconel 625
Preporuke za primjenu ploča Inconel 625 Grade 1 i Grade 2
✅ Kada odabrati 1. stepen (otopljeno rešenje) stanje/uslov |
|---|
| Potrebna maksimalna otpornost na koroziju za dugotrajnu-službu uranjanja |
| Materijal će se podvrgnuti teškim operacijama oblikovanja (npr. izdubljene glave, duboko izvlačenje, obloge posuda) |
| Radna temperatura prelazi 550 stepeni, a otpornost na puzanje je kritična |
| Potrebna je visoka duktilnost uz minimalan rizik od pucanja tokom oblikovanja |
|
Tipične primjene:Oblozi hemijskih reaktora, FGD (odsumporavanje dimnih gasova) apsorberski tornjevi, rezervoari za skladištenje morske vode, komponente peći, školjke izmjenjivača topline ![]() Obloge hemijskih reaktora
![]() FGD (odsumporavanje dimnih gasova) apsorberski tornjevi
![]() Spremnici za skladištenje morske vode
![]() Školjke izmjenjivača topline
|
✅ Kada odabrati 2. stepen (hladno obrađen) stanje/uslov |
|---|
| Potrebna je veća čvrstoća za konstrukcije ili primjene{0}}pritisaka |
| Komponente rade u uvjetima cikličkog opterećenja od ambijentalnih do umjerenih temperatura |
| Potrebno minimalno oblikovanje (uglavnom ravne ili blago zakrivljene komponente) |
| Poželjno smanjenje debljine zida uz zadržavanje mogućnosti{0}}održavanja pritiska |
|
Tipične primjene:-paneli posuda pod visokim pritiskom, konstrukcijske nosive ploče{1}}, procesna oprema sa strogim zahtjevima za zamor, prazni elementi tijela ventila ![]() Paneli posuda{0}}pod visokim pritiskom
![]() Visoko{0}}reaktor
![]() Cijevi generatora pare
![]() Otkovci za kućište ventila
|
Kontaktirajte naše stručnjake da vam preporuče pravu leguru za vaš projekat
Sposobnost opskrbe pločama Gnee Alloy Inconel 625
Kao profesionalni izvoznik sa preko 18 godina iskustva u industriji legura nikla,Gnee AlloydioniceInconel 625 pločeu oba1. i 2. razredspecifikacije. Nudimo čitav niz standardnih veličina i pružamo usluge obrade prilagođene specifičnim zahtjevima projekta.
Inconel 625 ploča Dostupne specifikacije
| Standard | ASTM B443 / ASME SB-443, UNS N06625 |
| Ocjena | Stepen 1 (otopljeno žareno), Grade 2 (hladno obrađen) |
| Opseg debljine | 1,5 mm – 50 mm (lim: manji ili jednak 4,76 mm; ploča: > 4,76 mm) |
| Standardne veličine | 1219 × 2438 mm, 1500 × 3000 mm; Rezanje po narudžbi dostupno na zahtjev |
| Surface Condition | Žareno i kiselo (standardno), svijetlo žareno, mehanički polirano |
| Value{0}}Dodane usluge | Precizno rezanje, priprema ivice zavara, poliranje površine, PMI (pozitivna identifikacija materijala) verifikacija, UT (ultrazvučno ispitivanje) |
Kvalitet i usklađenost
Izveštaji o ispitivanju mlina (MTR) sa 100% sledljivosti obezbeđeni uz svaku narudžbu
ISO 9001 sertifikovan sistem upravljanja kvalitetom
Dostupna usklađenost sa NACE MR0175 / ISO 15156 standardima (za aplikacije kiselih usluga)
Prihvaćene inspekcije{0}}treće strane: SGS, TÜV, BV, DNV i druga velika certifikaciona tijela
Globalne usluge slanja{0}}od vrata do{1}}od vrata, uključujući kompletnu izvoznu dokumentaciju i podršku za carinjenje
Kontaktirajte nas da prilagodimo Inconel 625 proizvode prema specifikacijama vašeg projekta
Zašto odabrati Gnee kao svog dobavljača legura na bazi nikla-
Kao globalni izvoznik legura na bazi nikla-Gnee Alloyrješava bolne tačke vezane za dokumentaciju i dimenzije:
✅️100% sljedivost:Svaka ploča je otisnuta -brojem i popraćena oznakomEN 10204 3.1 Certifikat o ispitivanju mlina (MTC)dokumentovanje tačne temperature žarenja.
✅️Precizna obrada:Nudimo precizne laserske i vodene mlazniceIzrežite-na-veličinuusluge za isporuku praznih delova spremnih za vašu montažnu liniju, smanjujući vašu stopu otpada.
✅️Veleprodajne cijene:Koristi odDirektna fabrička cenana rasutu tonažu za velike-remonte energetske infrastrukture.

Gnee Alloy inconel 625 Certifikat
Kliknite da vidite naše profesionalne sertifikate za Inconel 625
📦 Pakovanje i dostava
SveLegura na bazi niklaproizvodi se pakuju na sljedeće načine:
Drvene palete ili sanduke
Ambalaža{0}}otporna na vlagu
Etikete sa oznakama broja peći, standarda i veličine
Šalje se širom svijeta morskim, zračnim ili ekspresnim putem

Gnee Alloy 625 Alloy pakovanje proizvoda
Kontaktirajte nas za najnoviju ponudu izvoznih cijena za 625 Alloy
Prave povratne informacije kupaca o Gnee Alloy proizvodima

Prave povratne informacije kupaca o Gnee Alloy proizvodima
FAQ
P1: Mogu li zavariti dijelove Inconel 625 razreda 2 na dijelove razreda 1?
A: Da.Imaju odličnu metaluršku kompatibilnost. Preporučujemo korištenjeLegura 625 (ERNiCrMo-3)dodatni metal. Međutim, imajte na umu da će maksimalna radna temperatura cijelog spoja biti ograničena stranim stepenom 1.
P2: Da li je razred 2 teže obrađivati?
A: Pomalo.Zbog svoje grublje zrnaste strukture, Grade 2 može biti malo abrazivniji. Kao aTier-1 Manufacturer, isporučujemo ploče 2. razreda u optimiziranom-tretiranom stanju kako bismo osigurali aSmooth Finishi maksimalni vijek trajanja alata.
P3: Zašto je razred 1 popularniji u pomorskim aplikacijama?
O: U morskim zonama prskanja temperatura je niska.Ocjena 1Fino zrnasta struktura pruža veću zateznu čvrstoću na sobnoj{0}}temperaturi i superiornu otpornost na lokaliziranu rupicu u stajaćoj morskoj vodi.
P4: Da li podržavate male serije probnih naloga za nuklearno istraživanje i razvoj?
O: Apsolutno. Ponudom podržavamo inovacijeFleksibilni MOQna našem-inventaru zaliha i razreda 1 i razreda 2.















